Stökigt värre!

packning

Så här stökigt är det hos mig just nu… suck… Bus tyckte:

– Nu har du mycket att plocka ihop, mamma…

Och han har ju rätt! Detta ska ned i två resväskor. Borde inte bli nåt problem. För så mkt är det inte… det är bara grymt utspritt!

8 reaktioner på ”Stökigt värre!”

  1. Jag tycker alltid att min stackars resväska är överfylld, och den är rätt stor. Borde resa lättare men det vill sig inte.

  2. Å nej, har du bara 47 dagars semester 😉
    Jo jag är rädd att det kommer gå fort, så är de där lediga dagarna slut å man sitter på jobbet igen!
    👿

    Men du, det verkar ju börja bli bra väder nu, tack å lov!!! 😛

    Sola på!!
    Kram!!

  3. Ha ha ha, varför blir det alltid så stökigt när man ska packa. Jag är också en sådan som alltid lägger fram det som skall packas. (Att jag sedan har en lista att pricka av också och att allt ska göras i ordning, behöver vi kanske inte gå in på mer…)

    😳

  4. Jag känner igen det så ser du ut hos oss också inför packning när vi skall ut med husvagn. Ha det gott/Kram Tussegumman

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Rulla till toppen