Färgglatt.

 

Nu börjar det (snart) kännas rätt med färg.

Jag har önskat mig röda jeans länge – men inte vågat handla. Svart och vanliga jeansfärgade brallor känns säkert. Men nu. Nu har jag ett par röda. Och eftersom dom var så jäkla snygga så tog jag ett par rosa också.

Båda från Gina Tricot. (och då det varit varmt under helgen har jag redan tjuvanvänt dom lite… vårkänslor, liksom!)

8 reaktioner på ”Färgglatt.”

  1. Görsnyggt på andra! 😛
    …men glada färger på jeans är inte min grej…

    Kram!

    Svar: Så har jag också känt. Men ändå önskat mig ett par. och nu har jag. Och det VAR snyggt. Även på mig.

  2. Kul mina favoriter all times var gröna.. hmm när jag tänker på det var båda mina favorit jeans gröna.

    M brukar i och för säga att bara det är grönt så gillar Cia det 🙂

    Röda jeans har jag nog bara sett på min chef. Rosa hade jag när jag var 10 typ 🙂

    Svar; Men jag är ju bara ca 10 år så det borde passa mig ju… dom röda får nog hänga med till huvudstaden. och bli nedhårade! 🙂

  3. Underbart med färg – själv kan jag inte ha det så för oftast syns mina kompressionstrumpor(skarven så väl genom ljusa byxor – svart funkar bättre. Men jag hoppas kunna hitta rätt passform någon gång som inte sitter åt för mycket på vad för röda brallor är såååå snygga.

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Rulla till toppen